Tue. Jul 23rd, 2024
Young man is signing financial mortgage contract of sale for a new house with real estate agent at office. Business and finance real estate buying or selling or renting house concept.

Laenu refinantseerimine on finantsvahend, mida laenuvõtjad kasutavad sageli oma laenukohustuste tingimuste parandamiseks. Vaatamata võimalikele eelistele mõtlevad paljud inimesed: kui turvaline on refinantseerimine https://spc.ee/teenused/laenude-refinantseerimine ja milliseid riske võib see kaasa tuua? Selles artiklis vaatleme üksikasjalikult refinantseerimise olemust, selle eeliseid ja puudusi, samuti võimalikke lõkse ja võimalusi nende vältimiseks.

Kuidas refinantseerimine toimib?

Refinantseerimise protsess hõlmab mitmeid etappe:

 1. Praeguste laenutingimuste analüüsimine
 2. uue laenuandja leidmine
 3. Taotluse esitamine
 4. vana laenu tagasimaksmine
 5. uue laenu tagasimaksete alustamine

Praktilised nõuanded laenu refinantseerimiseks

 • Hinnake kõiki kulusid

Enne refinantseerimise otsustamist hindage hoolikalt kõiki võimalikke kulusid, sealhulgas tasusid ja lisatasusid. Võrrelge neid võimaliku kokkuhoiuga, et näha, kas refinantseerimine on tõesti kasulik.

 • Uurige turul olevaid pakkumisi

Uurige erinevate pankade ja laenuandjate pakkumisi. Võrrelge intressimäärasid, laenutingimusi, tasusid ja muid tingimusi, et valida kõige sobivam pakkumine.

 • Kontrollige oma krediidiajalugu

Veenduge, et teie krediidiajalugu on korras. See suurendab teie võimalusi uue laenu saamiseks ja soodsate tingimuste saamiseks.

 • Konsulteerige finantsekspertidega

Vajaduse korral konsulteerige finantsekspertide või nõustajatega. Nad aitavad teil oma olukorda objektiivselt hinnata ja pakuvad teile parimaid lahendusi.

 • Arvutage võimalikud säästud

Kasutage kalkulaatoreid ja vahendeid, et arvutada refinantseerimisega kaasnevat võimalikku kokkuhoidu. See aitab teil mõista, kui kasulik on uus laenupakkumine.

 • Lugege lepingu tingimusi hoolikalt läbi

Enne uue laenulepingu allkirjastamist lugege hoolikalt läbi kõik tingimused. Pöörake tähelepanu varjatud tasudele, ennetähtaegse tagasimaksmise trahvidele ja muudele olulistele aspektidele.

Näiteid edukast ja ebaõnnestunud refinantseerimisest

Edukas näide

Anna võttis viis aastat tagasi korteri ostmiseks hüpoteeklaenu, mille intressimäär oli 10% aastas. Viimastel aastatel on intressimäärad turul langenud ja ta otsustas kaaluda refinantseerimist. Pärast mitme pangaga kontakteerumist leidis Anna pakkumise, mille intressimäär oli 7 protsenti. Hoolimata sellest, et vana laenu ennetähtaegse tagasimaksmise eest tuli maksta tasu, oli üldine kokkuhoid laenuperioodi lõpuni intressimaksetelt märkimisväärne. Anna refinantseeris oma laenu edukalt ja vähendas oma igakuiseid makseid, parandades sellega oma finantsolukorda.

Õnnetu näide

Ivan otsustas oma autolaenu refinantseerida, et vähendada oma igakuiseid makseid. Ta leidis laenuandja, kes pakkus madalamat intressimäära, kuid ei võtnud arvesse kõiki tasusid ja lisakulusid. Selle tulemusel kujunesid refinantseerimise kogukulud oodatust suuremaks ja selle asemel, et säästa raha, pidi Ivan maksma suuremaid makseid. Lisaks mõjus tema sagedased laenutaotlused negatiivselt tema krediidiajaloole, mis raskendas tulevikus teiste laenude saamist.

Õige lähenemise korral võib refinantseerimine aidata parandada teie finantsolukorda, vähendada intressimäärasid ja igakuiseid makseid. Hoolimatu ettevalmistus ja tähelepanematus võib aga tuua kaasa negatiivseid tagajärgi.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *